gl | es | en
Profesorado | Programa de doutoramento Estudos Lingüísticos

Profesorado

Nome Área Líñas de investigación Contacto
Aquilino Alonso Núñez Filoloxía Galega Dialectoloxía; Morfoloxía; Fonoloxía aalonso@uvigo.es
Inmaculada Anaya Revuelta Lingua Española Lexicografía / dicionarios ianaya@uvigo.es
Inmaculada C. Báez Montero Lingua Española Aprendizaxe de linguas, Modalidades visu-xestuais da linguaxe e Linguas de signos cbaez@uvigo.es
Mª del Carmen Cabeza Pereiro Lingüística Xeral Modalidades visu-xestuais da linguaxe e Linguas de signos, Análise do discurso cabeza@uvigo.es
Xosé Henrique Costas González Filoloxía Galega Dialectoloxía, Sociolingüística xcostas@uvigo.es
Miguel Cuevas Alonso Lingua Española Fonoloxía, Pragmática, Dialectoloxía  miguel.cuevas@uvigo.es
Ana Fernández Soneira Lingua Española Modalidades visu-xestuais da linguaxe e Linguas de signos, Aprendizaxe de linguas  anafe@uvigo.es
Xosé Antonio Fernández Salgado Filoloxía Galega Historiografía lexicográfica, Sintaxe, Edición textual xsalgado@uvigo.es
José M. García-Miguel Gallego Lingüística Xeral Semántica, Sintaxe, Lingüística de corpus, Análise do discurso gallego@uvigo.es
Xavier Gómez Guinovart Lingüística Xeral Lingüística de corpus, Tecnoloxías da linguaxe xgg@uvigo.es
Gonzalo Navaza Blanco Filoloxía Galega Onomástica e Toponimia gnavaza@uvigo.es
Fernando Ramallo Fernández Lingüística Xeral Análise do discurso, Pragmática, Sociolingüística framallo@uvigo.es
Antonio Rifón Sánchez Lingua Española Semántica, Morfoloxía arifon@uvigo.es
Susana Rodríguez Barcia Lingua Española Lexicografía / dicionarios, Análise do discurso barcia77@uvigo.es
Ángel Rodríguez Gallardo Lingua Española Tradiciones discursivas cotiás, Análise do discurso anrogall@uvigo.es
Alexandre Rodríguez Guerra Filoloxía Galega Terminoloxía, Neoloxía, Gramática histórica xandre@uvigo.es
Xoán Paulo Rodríguez Yáñez Lingüística Xeral Bilingüismo e multilingüismo, Sociolingüística, Análise do discurso xoanp@uvigo.es
Elena Sánchez Trigo Tradución Terminoloxía, Tecnoloxías lingüísticas, Lingüística de corpus etrigo@uvigo.es
Joaquín Sueiro Justel Lingua Española Aprendizaxe de linguas, Historiografía lingüística jsueiro@uvigo.es
Alexandre Veiga Rodríguez Lingua Española Fonoloxía a.veiga@usc.es

Véxase tamén o Profesorado do programa na Universidade de Coruña